27 September 2010

JAY-Z | Decoded


Książka-album pt. Decoded autorstwa "prezydenta" Hip-Hopu ukaże się w księgarniach 16 listopada tego roku. Wydawnictwo zawierać będzie liczne ilustracje przedstawiające rapera (a może trafniejszym określeniem będzie w tym wypadku: "hip-hopowego magnata"), opisuje jego życie od dzieciństwa aż do zdobycia sławy a także, a raczej przede wszystkim, analizę tekstów 36 wybranych kawałków Jay'a. Nie chcąc trzymać w niepewności tych, którzy zastanawiają się, czy na okładce Decoded jest ptak, samolot czy Superman, pragniemy uprzejmie poinformować, że jest to obraz Andy'ego Warhola z serii  obrazów z 1984 roku inspirowanych projekcyjnym, psychoanalitycznym testem Rorschacha, na podstawie którego wnioskuje się o nieświadomych treściach psychicznych czy cechach osobowości; tak więc trzeba przyznać, że dobór okładki jest nad wyraz celny. Niestety, premiera książki obejmuje tylko kraje anglojęzyczne (nad czym należy ubolewać wielce), ale, mówiąc krótko - "dla chcącego nic trudnego". Książkę można już dzisiaj zamówić w formie pre-order w sklepie Amazon.com czy Barnes&Noble. Info na temat  pre-ordera znaleźć można na oficjalnym profilu na facebooku. Ponadto wydawnictwo Random House planuje też wydać Decoded w formie eBooka oraz aplikacji na iPhone'a i iPada. Cool. Tak więc, jeżeli akurat tak się składa, że któryś/któraś z Twoich przyjaciół, koleżanek, braci, sióstr, ziomów, sąsiadów, psów, kotów czy innych zwierzątek jest fanem Jay'a-Z - taki prezent (np. z okazji Mikołajek) na pewno będzie dobrym strzałem! Poniżej możecie przeczytać co o projekcie mówi sam Jay-Z.

“Kiedy zacząłem pracować nad książką powiedziałem redaktorowi, że chciałbym, aby ta książka pomogła zrealizować mi trzy ważne cele. Po pierwsze, mam zamiar upowszechnić opinię, że teksty hip-hopowe - nie tylko moje własne teksty, ale teksty każdego świetnego MC -  są jak poezja, jeżeli poświeci im się odpowiednio dużo uwagi. Po drugie,  chciałbym, żeby książka opowiadała historię mojej generacji, aby przedstawiała decyzje, które podejmowaliśmy w tak zawiłych czasach i w tak trudnych warunkach. Po trzecie, chcę, aby książka ukazała  w jaki sposób hip-hop sprawił, że bardzo specyficzne i mocne zarazem doświadczenia, stały się początkiem historii, z którą każdy na świecie może się identyfikować."

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

http://gde-default.hit.gemius.pl/hitredir/id=za.qmOsCfv5UxrouWNRICpdS.h6gl8dPGIefIZ.cEz3.X7/fastid=jjgwuezntntvcynkflcvhhcxwgmx/stparam=lodjiqrmfd/url=